Jak przekonać młodzież do nauki fizyki w szkołach ponadpodstawowych?

Poziom kształcenia dzieci i młodzieży w dużym stopniu zależy od stosowanych pomocy dydaktycznych. Mają one znaczenie na każdym etapie nauki. Przyswajanie wiedzy może być trudne dla uczniów, zwłaszcza w szkołach ponadpodstawowych, gdy informacje z poprzednich lat nauki ulegają znacznemu rozszerzeniu. Dużym ułatwieniem podczas poznawania nowych informacji może być podręcznik “Odkryć fizykę 1″, przygotowany przez wydawnictwo Nowa Era z Warszawy.

Podręczniki wzbudzające ciekawość młodych ludzi

Firma Nowa Era jest znana od wielu lat z oferowania podręczników szkolnych o wysokim poziomie merytorycznym. Zazwyczaj są to książki wzbudzające ciekawość uczniów za sprawą nowoczesnego wyglądu. Dotyczy to również z serii książek “Odkryć fizykę”, która jest przeznaczona do stosowania w całym okresie edukacji w liceum ogólnokształcącym i technikum.

Eksperymenty możliwe do wykonania w domu

Podręcznik “Odkryć fizykę 1” został przygotowany we współpracy z następującymi autorami: Marcinem Braunem i Weroniką Śliwą. Skupili się oni na prezentacji wiedzy w sposób nawiązujący do codziennego życia młodych ludzi. W treści sugerowane jest wykonywanie doświadczeń fizycznych przy wykorzystaniu przedmiotów codziennego użytku. Wiele przykładów nawiązuje do obserwacji, jakie można poczynić w ruchu ulicznym, na przykład, zwracając uwagę na przyspieszenie pojazdów przejeżdżających przez skrzyżowanie.

Ćwiczenia stopniowo rozszerzające wiedzę

Książka oferowana przez wydawnictwo Nowa Era zawiera też serię ćwiczeń dostosowanych do umiejętności młodzieży szkolnej. Niektóre zadania zawierają gotowe odpowiedzi lub komentarze pozwalające na śledzenie poszczególnych etapów uzyskiwania rezultatu metodą krok po kroku. Dołączony zbiór zadań pozwala na samodzielną pracę w domu oraz weryfikację swoich działań na zajęciach w szkole.

Planowanie dalszego kształcenia na studiach

Podręcznik “Odkryć fizykę dla każdego 1″ zachęca uczniów do poznawania skomplikowanych zasad rządzących światem. Dzięki temu mogą oni łatwiej przygotować się do egzaminu maturalnego, a także zastanowić się nad kontynuacją kształcenia na uczelniach wyższych związanych z naukami ścisłymi. Z tego względu książki przygotowane przez firmę Nowa Era należą do najczęściej wykorzystywanych pozycji w polskich szkołach.