Kancelaria Parafialna
czynna
piątek - sobota
po Mszach świętych
(oprócz I piątków i świąt)

 

 

Msze święte

 niedziela
800; 1030; 1600

w tygodniu
 
RÓŻANIEC 1730
poniedz.; wtorek; środa;
czwartek; piątek
sobota 700

 

 

Spowiedź święta

codziennie 1/2 godz. przed Mszą świętą

   

Ogłoszenia Parafialne
Dwudziesta dziewiąta niedziela zwykła        20/10/2019

 

        Przeżywamy 29 Niedzielę zwykłą; dziś w całym polskim kościele trwa liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej Eucharystii i przystępujących do Komunii św.

        W nadchodzącym tygodni wspominamy:
Wtorek – liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II
Środa – wspomnienie św. Jana Kapistrana, kapłana
Czwartek – wspomnienie św. Antoniego Marii Clareta, biskupa
Sobota – wspomnienie bł. Celiny Borzęckiej, zakonnicy.

        Zapraszam dzieci, młodzieżi dorosłych na nabożeństwa różańcowe, które od poniedziałku do piątku są o godz. 1730, a po różańcu Msza św. W sobotę Msza św. i różaniec o godz. 700, a w niedzielę o godz. 1600 (po różańcu Msza św.).

        Dziś na Mszę Św. o godz. 1030 zapraszam młodzież która pragnie przygotowywać się do sakramentu bierzmowania, a są to klasy: VI i VII. Proszę, aby dzieci/młodzież przyszła koniecznie z rodzicami, bo po Mszy św. będzie spotkanie i podane będą zasady na jakich odbywać się będzie przygotowanie do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

        Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Te dni niech pobudzą nas do modlitwy za zmarłych.
W naszej parafii za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne modlimy się przed Mszą św. o godz. 800 i 1030. Za wszystkich zmarłych wspominanych przez cały rok modlimy się na adoracji Najświętszego Sakramentu i odmawiana jest koronka do Bożego Miłosierdzia w III piątek miesiąca. Na wypominki roczne oraz jednorazowe przyjmowane są w zakrystii / kancelarii parafialnej.

        Bóg zapłać za dar ołtarza i posprzątanie kościoła parafianom z Kosynierów. W nadchodzącym tygodniu przekazuję troskę o kościół wierzącym i praktykującym mieszkańcom Rolniczej; zapraszam w piątek – po Mszy św. wieczornej.

        Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest do nabycia Gość Niedzielny.