800; 1030;

poniedz.; środa; piątek 1800
 wtorek; czwartek; sobota 700

02 Niedziela Wielkiego Postu     17.03.2019

Dziś przeżywamy drugą Niedzielę Wielkiego Postu, która nazywana jest niedzielą Ad gentes. Kościół w Polsce pragnie wspomóc swoich misjonarzy przez modlitwę, post i organizację zbiórki pieniężnej do puszek przed kościołem. Włączmy się w to dzieło.

We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła.

Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym odprawiane jest w niedzielę o godz. 1500; składka z Gorzkich Żali tradycyjnie jest przeznaczona na kwiaty do Ciemnicy i do Bożego grobu; zaraz po Gorzkich Żalach Msza św. popołudniowa; a Droga Krzyżowa w piątek przed Mszą św. o godz. 1730.

Zapraszam i zachęcam dzieci i dorosłych. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej jak również za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

Bóg zapłać za dar ołtarza i posprzątanie kościoła parafianom z ul Dymnej. W nadchodzącym tygodniu przekazuję troskę o kościół wierzącym i praktykującym mieszkańcom ul. Szymanowskiego nr nieparzyste od 23 do 33 i Cyprysowej; zapraszam w piątek – po Mszy św. wieczornej.

Proszę również mieszkańców ul. Sowińskiego i całą młodzież która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania aby ze sprzętem ogrodniczym i troską o teren wokół kościoła, przyszli w sobotę na godz. 900.

U ministrantów przed kancelarią, można nabyć „Baranki Wielkanocne” w cenie 8 zł wspierające dzieła prowadzone przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

W poniedziałek (za tydzień) 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego (deklaracje do zabrania z przedsionka kościoła). Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się podczas Mszy Świętej.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii/kancelarii parafialnej.