Kancelaria Parafialna
czynna
piątek - sobota
po Mszach świętych
(oprócz I piątków i świąt)

 

 

Msze święte

 niedziela
800; 1030; 1600

 

w tygodniu
codzienne roraty

630

 

 

Spowiedź święta

codziennie 1/2 godz. przed Mszą świętą

   

Ogłoszenia Parafialne
Pierwsza Niedziela Adwentu       01.12.2019

 

        Dziś pierwsza niedziela Adwentu; pierwsza niedziela miesiąca, ofiary składane w kopertach przeznaczone są na inwestycje w naszej parafii.

        Dzisiejszą niedzielą w Kościele rozpoczynamy nowy rok liturgiczny , a jednocześnie wchodzimy w okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Zaś kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia. Wykorzystajmy ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Podczas Mszy św. będzie Ją symbolizowała zapalona biała świeca – biały paschał.

        Od jutra zapraszam na codzienne Roraty o godz. 630. Do udziału w Roratach gorąco zachęcamy wszystkich: dorosłych, młodzież, rodziców i dzieci z lampionami. Dzieci będą losować w tym roku figurkę przedstawiające Matkę Bożą i otrzymywać do wklejenia kolorowe obrazki.

        W nadchodzącym tygodni w liturgii wspominamy:
Poniedziałek – wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego, kapłana,
Wtorek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana
Środa – wspomnienie św. Barbary.
Uroczysta Msza św. w intencji braci górników i ich rodzin zostanie odprawiona o godz. 1030. Polecam Bogu intencje górników i ich rodzin.
Piątek– wspomnienie św. Mikołaja, biskupa
Sobota – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
W niedzielę za tydzień – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

        W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Serdecznie proszę i zachęcam; spowiedź św. tradycyjnie przez cały tydzień przed Mszą św.

        Tu uwaga, w adwencie, w tym roku nie będzie Mszy św. wieczornej – zarówno w środy jak i pierwszy piątek miesiąca. (Bierzmowani – nie ma spotkania)

        Po Mszy św. można nabyć u ministrantów przed kancelarią pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Można też nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiary złożone na świece i opłatki będą stanowiły pomoc finansową dla najuboższych która zostanie im przekazana.

        Tradycyjnie w tym czasie przedświątecznym, w imieniu rodzin potrzebujących z naszej parafii proszę o dary żywnościowe na Święta. Dary można składać do kosza znajdującego się w przedsionku Kościoła. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

        Za tydzień, w drugą niedzielę Adwentu przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Przed kościołami w całej Polsce odbywać się będzie zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy temuż Kościołowi.

        Świąteczne odwiedziny chorych – szczególnie tych, których nie odwiedzę w najbliższy piątek z posługą sakramentalną, odbędą się w piątek, 20 grudnia od godziny 1300. Proszę o zgłoszenia chorych w zakrystii/kancelarii.

        Uroczysty – świąteczny sakrament chrzest świętego przewidziany jest w święto św. Szczepana, 26 grudnia o godz. 1030.

        Spowiedź adwentowa odbędzie się w naszej parafii w niedzielę 22 grudnia.

        Dziękuję parafianom z ul. Szymanowskiego nr nieparzyste od 23 do 33 i Cyprysowej. Na nadchodzący tydzień przekazuję troskę wierzącym i praktykującym mieszkańcom ul. Sowińskiego, zapraszam z racji Adwentu na sobotę – po Mszy św. roratniej.

        Zachęcam do lektury prasy religijnej; „Mały” i „Duży” Gość Niedzielny jest do nabycia w zakrystii/kancelarii.