800; 10301500

poniedziałek, środa, piątek - 1800
wtorek, czwartek, sobota - 700

Siedemnasta niedziela zwykła     25/07/2021

Dziś przeżywamy 17 Niedzielę zwykłą. Z racji przypadającego wspomnienia św. Krzysztofa po Mszach świętych tradycyjne błogosławieństwo pojazdów. Zachęcam do wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże i udziału w akcji pomocy w zakupie misyjnych środków transportu (ofiara będzie zbierana przy poświęceniu w tradycyjnym miejscu przed zakrystią).

W nadchodzącym tygodni w liturgii obchodzimy:
Poniedziałek –
wspomnienie św. Anny i Joachima, rodziców Matki Bożej
Wtorek – wspomnienie świętego Celestyna, papieża
Środa – wspomnienie św. Sarbeliusza Makhlufa, kapłana
Czwartek – wspomnienie św. Marty

Piątek – święto św. Piotra Chryzologa, biskupa
Sobota – wspomnienie św. Ignacego Loyola, kapłana.

Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Ofiary składane w kopertach i na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Bóg zapłać za każdy dar.

Bóg zapłać za wysprzątanie kościoła i dar ołtarza parafianom z ul. Szymanowskiego nr nieparzyste od p. Ryczek do krzyża. W nadchodzącym tygodniu przekazuję troskę o kościół wierzącym i praktykującym mieszkańcom ul. Dymnej. Zapraszam w piątek po Mszy św. wieczornej.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest do nabycia „Gość Niedzielny”.

7 sierpnia już po raz 41 wyruszy Piesza Pielgrzymka Krakowska (Chrzanowska) do Częstochowy. Zapisy na pielgrzymkę od 1 sierpnia, w domu katechetycznym parafii MB Różańcowej w Chrzanowie.

W lipcu i sierpniu w niedzielę i święta
nie ma
Mszy św. o godz. 1500.