w wakacje VII-VIII

poniedz.; środa; piątek 1800
 wtorek; czwartek; sobota 700

Piętnasta Niedziela zwykła    14/07/2019

Dziś przeżywamy 15 Niedzielę zwykłą.

W tym tygodniu wspominamy:
Poniedziałek – wspomnienie św. Bonawentury bpa i dra Kościoła
Wtorek – wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel (Szkaplerznej)
Czwartek – wspomnienie bł. Szymona z Lipnicy, kapłana
Sobota – wspomnienie bł. Czesława, kapłana.

W piątek przypada III piątek miesiąca, zapraszam od godz. 1730 na Adorację Najświętszego Sakramentu w intencji zmarłych wypominanych polecanych Miłosierdziu Bożemu.

Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się w przyszłą niedzielę, 21 lipca po każdej Mszy św. z racji przypadającego w przyszłą czwartek, 25 lipca wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców.

7 sierpnia już po raz 39 wyruszy Piesza Pielgrzymka Krakowska (Chrzanowska). Zapisy na pielgrzymkę jak co roku w parafii Matki Bożej Różańcowej od 1 sierpnia.

Bóg zapłać za dar ołtarza i posprzątanie kościoła parafianom z ul Koralowej. W nadchodzącym tygodniu przekazuję troskę o kościół wierzącym i praktykującym mieszkańcom ul. Bałuckiego cz. I; zapraszam w piątek – po Mszy św. wieczornej.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest do nabycia „Gość Niedzielny”.

Trwają wakacje – urlopy. Udającym się na wypoczynek życzę odnowienia sił duchowych i fizycznych. Proszę, by w dniach odpoczynku pamiętać o modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Proszę też o odpowiedni strój, gdy przychodzicie na modlitwę do kościoła.

W lipcu i sierpniu w niedzielę
nie ma
Mszy św. o godz. 1600.