800; 10301600

RORATY

codzinnie 630

Druga Niedziela Adwentu          09.12.2018

Przeżywamy Adwent; dziś druga niedziela Adwentu – czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie i przygotowania się na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu czasów.

W nadchodzącym tygodni w liturgii wspominamy:
Wtorek – wspomnienie św. Damazego I, papieża
Środa – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe
Czwartek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
Piątek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

W tym czasie przedświątecznym, w imieniu rodzin potrzebujących z naszej parafii proszę w dalszym ciągu o dary żywnościowe na Święta. Dary można będzie składać do kosza w przedsionku Kościoła. Bóg zapłać.

Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki na stół wigilijny można nabywać u ministrantów przed zakrystią.

Dziękuję za ofiary z zeszłotygodniowej niedzieli na cele inwestycyjne. Dokładne dane o inwestycjach zostaną podane w sylwestrowy poniedziałek 31 grudnia o godz. 1600.

Dziś przed kościołami w całej Polsce odbywa się będzie zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

W przyszła niedzielę o godz. 1030 będzie spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

Dziękuję parafianom z ul. Barlickiego za ofiarę i posprzątanie naszej świątyni. Na nadchodzący tydzień przekazuję troskę wierzącym i praktykującym mieszkańcom ul. Szymanowskiego nr parzyste od 92 do 72, zapraszam w sobotę – po Mszy św. roratniej.

W środę 19 grudnia od godz. 1300pragnę, przed świętami odwiedzić chorych z posługą sakramentalną. Bardzo proszę, aby chorych zgłaszać w tym tygodniu w zakrystii/kancelarii.

Zachęcam do lektury prasy religijnej; Gość Niedzielny jest do nabycia w zakrystii/kancelarii.