800; 10301500

poniedziałek, środa, piątek - 1800
wtorek, czwartek, sobota - 700

XXV niedziela zwykła – 19.09.2021 r.

• Decyzją Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego – Metropolity Krakowskiego, z dniem 19 września ks. Robert Skwarczyński został zwolniony z obowiązków proboszcza parafii Matki Bożej Królowej Polski w Pogorzycach i mianowany proboszczem parafii MBNP w Krakowie-Bielany. Dziękujemy za 8 lat posługi w naszej parafii i życzymy błogosławieństwa Bożego oraz ludzkiej życzliwości w nowej parafii.
  • Nowym proboszczem został mianowany ks. Zbigniew Pytel – duszpasterz z parafii św. Krzyża w Krakowie. Objęcie kanoniczne i powitanie nowego proboszcza odbędzie się w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz.10.30.

Kalendarz liturgiczny:

• Poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera; Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

• Wtorek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

• Środa – wspomnienie bł. Bernardyny Jabłońskiej, współzałożycielki sióstr albertynek

• Czwartek – wspomnienie św. O. Pio z Pietrelciny, zakonnika

• Sobota – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła Rodzicom młodzieży, która przyjęła w czwartek (16 września) sakrament bierzmowania. W nadchodzącym tygodniu przekazuję troskę o kościół mieszkańcom z ul. Pogodnej. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: „Stasia” i „Gościa Niedzielnego”

Wasz duszpasterz: ks. Zbigniew