Kancelaria Parafialna
czynna
piątek - sobota
po Mszach świętych
(oprócz I piątków i świąt)

 

 

Msze święte

 niedziela

800; 10301500

 

   

w tygodniu

poniedziałek, środa, piątek - 1800
wtorek, czwartek, sobota - 700

 

 

Spowiedź święta

codziennie 1/2 godz. przed Mszą świętą

   

Ogłoszenia duszpasterskie

XXV niedziela zwykła – 19.09.2021 r.

  • Decyzją Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego – Metropolity Krakowskiego, z dniem 19 września ks. Robert Skwarczyński został zwolniony z obowiązków proboszcza parafii Matki Bożej Królowej Polski w Pogorzycach i mianowany proboszczem parafii MBNP w Krakowie-Bielany. Dziękujemy za 8 lat posługi w naszej parafii i życzymy błogosławieństwa Bożego oraz ludzkiej życzliwości w nowej parafii.
  • Nowym proboszczem został mianowany ks. Zbigniew Pytel – duszpasterz z parafii św. Krzyża w Krakowie. Objęcie kanoniczne i powitanie nowego proboszcza odbędzie się w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz.10.30.

Kalendarz liturgiczny:

  • Poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera; Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

  • Wtorek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

  • Środa – wspomnienie bł. Bernardyny Jabłońskiej, współzałożycielki sióstr albertynek

  • Czwartek – wspomnienie św. O. Pio z Pietrelciny, zakonnika

  • Sobota – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła Rodzicom młodzieży, która przyjęła w czwartek (16 września) sakrament bierzmowania. W nadchodzącym tygodniu przekazuję troskę o kościół mieszkańcom z ul. Pogodnej. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: „Stasia” i „Gościa Niedzielnego”

Wasz duszpasterz: ks. Zbigniew