800; 1030; 1600

poniedz.; środa; piątek 1800
 wtorek; czwartek; sobota 700

Dwudziesta czwarta niedziela zwykła           15/09/2019

Przeżywamy 24 Niedzielę zwykłą.

W nadchodzącym tygodni wspominamy:
Poniedziałek – wspomnienie św. męczenników Korneliusza i Cypriana
Wtorek – wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiegi, biskupa
Środa – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika
Czwartek – wspomnienie św. Januarego, biskupa i męczennika
Piątek – wspomnienie świętych Andrzeja, Pawła i Towarzyszy
Sobota – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

W piątek przypada III piątek miesiąca, zapraszam od godz. 1700 na Adorację Najświętszego Sakramentu w intencji zmarłych wypominanych, polecanych Bożemu Miłosierdziu. Na Mszy św. o godz. 1800 – podniosła uroczystość wręczenie krzyży przez rodziców swoim dzieciom którzy przygotowują się do bierzmowania.

23 września (w przyszły poniedziałek)będziemy gościli w naszej parafii Ks. Bpa Janusza Mastalskiego, który młodzieży naszej parafii udzieli sakramentu bierzmowania. Jego Ekscelencja Ks. Biskup poświęci również witraże w ołtarzu głównym. Zapraszam więc cała parafię do udziału w podniosłej i zamykającej niejako dzieło upiększania naszej świątyni akt poświęcenia.

Na sobotę, na godz. 900 zapraszam do przygotowania naszej świątyni i terenu wokół kościoła, do wizyty Ks. Bpa Janusza i bierzmowania, rodziców i młodzież – kandydatów do bierzmowania.

Bóg zapłać za wysprzątanie kościoła i dar ołtarza wierzącym i praktykującym mieszkańcom z ul. Szymanowskiego i Wapiennej na Podstokach.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest do nabycia „Gość Niedzielny”.