Kancelaria Parafialna
czynna
piątek - sobota
po Mszach świętych
(oprócz I piątków i świąt)

 

 

Msze święte

 niedziela

800; 1030; 1600

w tygodniu
poniedz.; środa; piątek 1800
 wtorek; czwartek; sobota 700

 

 

Spowiedź święta

codziennie 1/2 godz. przed Mszą świętą

   

Ogłoszenia Parafialne
Dwunasta Niedziela zwykła  23/06/2019

 

        Przeżywamy 12 Niedzielę zwykłą. Trwamy w oktawie Uroczystości Bożego Ciała. Dziś zapraszam na nabożeństwo z procesję z Najświętszym Sakramentem o godz. 1600 (przed Mszą św.). W tygodniu procesja po Mszach św. (poniedziałek, środa i czwartek) o godz. 1800, a we wtorek po Mszy św. o godz. 700. Proszę dzieci sypiące kwiaty, mężczyzn do baldachimu oraz wszystkich wiernych o podjęcie dalszej posług w trakcie codziennych procesji. Tradycyjnie w czwartek na zakończenie oktawy poświęcenie ziół.

        W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
Poniedziałek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
Środa – wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego
Czwartek – wspomnienie św. Cyryla
Piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa,
z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Sobota – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.

        Wyrażam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy trudzili się nad przygotowaniem tegorocznej procesji Bożego Ciała. W szczególności dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym na dzwoneczkach, parafianom za przygotowanie pięknych ołtarzy na trasie procesji. Jestem wdzięczny paniom z Koła Gospodyń Wiejskich, członkiniom Żywego Różańca Świętego, strażakom i górnikom, służbie liturgicznej, osobom które niosły nagłośnienie, feretrony, a także poczet sztandarowy. Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w procesji i podjęli w jej trakcie różnorakie posługi.

        Osobne słowa podziękowanie skierowuję dla zespołu śpiewaczego – dla chóru który tak dzielnie podtrzymywał pieśni w czasie procesji. Bóg zapłać.

        Dziś po Mszy Św. o godz. 1030 spotkanie młodzież przygotowującą się do bierzmowania wraz z rodzicami.

        Miesiąc czerwiec to miesiąc Najświętszego Serca Pana Jezusa – litania ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach św.

        Bóg zapłać za wysprzątanie kościoła i dar ołtarza parafianom z ul. Szymanowskiego nr parzyste od 92 do 72. Na piątek, po Mszy św. zapraszam do utrzymania czystości w Kościele mieszkańców Szymanowskiego nr parzyste od 70 do Kościoła.

        Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest do nabycia „Gość Niedzielny”.