Kancelaria Parafialna
czynna
piątek - sobota
po Mszach świętych
(oprócz I piątków i świąt)

 

 

Msze święte

 niedziela

800; 1030;
Gorzkie Żale 
1500

w tygodniu
poniedz.; środa; piątek 1800
 wtorek; czwartek; sobota 700

 

 

Spowiedź święta

codziennie 1/2 godz. przed Mszą świętą

   

Ogłoszenia Parafialne
06 Niedziela Wielkiego Postu
Niedziela Palmowa

 

        Przeżywamy VI Niedzielę Wielkiego Postu – Niedzielę Palmową. Święcenie palm na każdej Mszy świętej, natomiast uroczysta procesja z palmami o godz. 1030 (sprzed zakrystii do Kościoła).

        Bóg zapłać za wysprzątanie kościoła Parafianom ul. Piaszczystej. Na najbliższy tydzień zapraszam do sprzątania kościoła (może w środę po nowennie) mieszkańców z ul. Pogodnej.

        Jeśli ktoś z różnych przyczyn, nie skorzystał z sakramentu spowiedzi, będzie to mógł uczynić we wtorek i środę w Parafii św. Mikołaja (bo tam będę spowiadał); i u ks. Salwatorianów w Trzebini w trakcie nocy konfesjonałów w Wielki Czwartek od 2000 do 200, oraz w Wielki Piątek w tych samych godzinach.

        Przedświąteczne odwiedziny chorych odbędą się w Wielką Środę – 17 kwietnia (od godz. 1300). Chorych, którzy przed świętami chcą skorzystać z sakramentu, proszę zgłaszać dziś w zakrystii – kancelarii parafialnej.

        Rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia, zapraszam do licznego udziału w nabożeństwach Triduum Paschalnego jak i w adoracjach Pana Jezusa w ciemnicy i w Grobie. Plan wywieszony jest w gablotach kościoła i na stronie internetowej.

        Górników i strażaków jeśli można to proszę o podjęcie wzorem poprzednich lat warty, przy Grobie naszego Pana Jezusa Chrystusa.

        Od czwartku przeżywać będziemy najświętsze tajemnice naszej wiary. W Wielki Czwartek Msza święta Wieczerzy Pańskiej o 1800. Po Mszy świętej nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy zwanej ciemnicą i adoracja do 2100.

        W Wielki Piątek przez cały dzień (od godz. 900)trwa modlitwa adoracji w ciemnicy. Zapraszam. O godz. 1500 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia (Droga Krzyżowa i koronka) – jest to początek nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia. O godz. 1800 Liturgia Męki i Śmierci Pańskiej. Po liturgii śpiewać będziemy Gorzkie Żale; adoracja; Droga Krzyżowa o 2100. Przypominam, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i nie ma żadnej dyspensy.

        W Wielką Sobotę do godz. 900 adoracja w grobie; święcenie pokarmów na Podstokach przy figurce 1000; w Kościele (przed zakrystią) 1030, 1100, 1130. Zachęcam, aby po poświęceniu pokarmów podzielić się z biednymi składając do kosza dar świąteczny, który tego samego dnia zostanie rozdzielony potrzebującym; (dary pokarmowe zbierane będą tylko w Kościele podczas święcenia). Wieczorem w Wielką Sobotę Msza święta Wigilii Paschalnej o godz. 1800. Jest to najbardziej uroczysty obchód w ciągu całego roku liturgicznego. Przynosimy do kościoła świece, bo świętując zmartwychwstanie odnawiamy przyrzeczenia chrztu świętego.

        W Niedzielę Zmartwychwstania Msza św. Rezurekcyjna – z procesją Rezurekcyjną będzie o godz. 600. Nie będzie Mszy o 800. Następnie Msza św. o godz. 1030, a popołudniu Msza św. o godz. 1600.

        W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w Uroczystość o godz. 800 i 1030, na Mszy św. o godz. 1030 będzie udzielany sakrament chrztu świętego. Nie będzie Mszy św. o godz. 1600.

        Życzę wszystkim głębokich przeżyć związanych z towarzyszeniem Jezusowi w Jego cierpieniu i radości prawdziwej z Jego chwały zmartwychwstania.

        Zachęcam do czytania prasy katolickiej którą można nabyć w zakrystii.